w

10 lat od powstania „My Słowianie”. „Mówili, że nic z tego nie będzie”

„My Słowianie” to utwór, który w 2014 roku reprezentował Polskę na prestiżowym konkursie Eurowizji. Od tamtej pory, co roku podczas Eurowizji, występ ten jest przypominany w kontekście najśmieszniejszych lub najdziwniejszych prezentacji na scenie. Minęło już 10 lat od premiery tego utworu, a jego twórca, Donatan, wciąż wspomina o tym, jak ludzie początkowo reagowali na tę piosenkę.

Początkowo „My Słowianie” spotkało się z mieszanką reakcji. Niektórzy uważali, że utwór jest kontrowersyjny i nieodpowiedni dla konkursu Eurowizji, inni natomiast doceniali jego oryginalność i odważne podejście do tematu. Jednak pomimo różnych opinii, piosenka odniosła ogromny sukces, zajmując 14. miejsce w finale konkursu.

Dla Donatana, twórcy utworu, był to prawdziwy „metaliczny smak sukcesu”. Po latach wspomina, że nie spodziewał się takiego odzewu na swoją piosenkę. „My Słowianie” stało się nie tylko hitem w Polsce, ale także w innych krajach europejskich, co było dla Donatana ogromnym zaskoczeniem i powodem do dumy.

Występ „My Słowian” na Eurowizji był nie tylko muzycznym wydarzeniem, ale także wyjątkowym spektaklem w 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prokop wspomina pracę z Hołownią. Nie szczędził gorzkich słów pod adresem lidera Trzeciej Drogi

Rosjanie i Arabowie nie ustępują. Cięcia w wydobyciu ropy zostają na dłużej