w

18 lat i koniec! Audi R8 schodzi ze sceny. Ostatni egzemplarz opuścił fabrykę

Stało się nieuniknione – Audi R8, uważane przez wielu za idealny przykład klasycznego europejskiego supersamochodu, właśnie oficjalnie przeszło do historii. Po latach produkcji, z linii montażowej niemieckiej fabryki Audi Böllinger Höfe zjechał ostatni, pożegnalny egzemplarz w wyjątkowym wariancie „Performance quattro Edition”.

Audi R8, wprowadzone na rynek w 2006 roku, szybko stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych modeli marki. Jego charakterystyczny wygląd, połączony z wyjątkowymi osiągami i niemiecką precyzją, przyciągał uwagę miłośników motoryzacji na całym świecie. W ciągu 14 lat produkcji, Audi R8 przeszło przez kilka modernizacji, ale zawsze pozostawało wiernym swoim korzeniom i zachowywało swoją niepowtarzalną tożsamość.

Jednak wraz z rosnącymi wymaganiami dotyczącymi emisji spalin i zmieniającymi się trendami w branży motoryzacyjnej, Audi podjęło decyzję o zakończeniu produkcji R8. Ostatni egzemplarz, który zjechał z linii montażowej, jest wyjątkowym modelem „Performance quattro Edition”, 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dacia Duster nowej generacji już ma polskie ceny. Szykuje się przebój

„Bad Boys: Ride or Die”