w

2000 wagonów i 30 kilometrów. Carski pociąg przy linii frontu

Na południe od najbardziej aktywnego miejsca frontu, czyli Awdijewki, Rosjanie zbudowali imponujący żelazny mur, który rozciąga się na długości 30 kilometrów. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zapewne stworzenie kolejnej linii obrony, jednak eksperci nie wykluczają także innych możliwych zastosowań dla tego „carskiego pociągu”. Czy ta imponująca fortyfikacja na torach może poruszać się wzdłuż linii frontu?

Rosyjskie siły zbrojne od dawna słyną z wykorzystywania pociągów pancernych w celach militarnych. W czasie I wojny światowej, kiedy toczono walki na wielu frontach, pociągi te były niezwykle skutecznym narzędziem wojennym. Dzięki swojej mobilności i możliwości przewiezienia dużej ilości żołnierzy i sprzętu, pociągi te stanowiły ważny element strategii wojskowej Rosji.

Jednym z najważniejszych miejsc, gdzie wykorzystywano pociągi pancerne, była linia frontu w okolicy Awdijewki. To tam Rosjanie postawili swoją najnowszą innowację – żelazny mur na torach. Ta imponująca konstrukcja składa się z kilku wagonów połączonych ze sobą i wyposażonych w ciężkie działa i karabiny maszynowe. Całość jest osłonięta grubymi płytami panc 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Świecił laserem w helikopter. Wyśledzili go do samej sypialni i aresztowali

Szykuje się wielkie widowisko. Nowy trailer wgniata w fotel