w

800 plus. Bez nowego wniosku będzie przerwa w wypłacie

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

Chcielibyśmy przypomnieć, że już od 1 lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpocznie przyjmowanie wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 800 plus”. Dlatego też, jeśli planujecie skorzystać z tego programu w 2024 roku, warto już teraz zacząć przygotowania.

Wnioski o świadczenie w ramach programu „Rodzina 800 plus” można składać przez internet, co jest wygodnym i szybkim sposobem. Można to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS lub bankowości elektronicznej. W celu ułatwienia procesu składania wniosków, przypominamy o kilku ważnych zasadach i terminach.

Po pierwsze, aby móc skorzystać z programu „Rodzina 800 plus”, należy spełnić określone warunki, takie jak m.in. posiadanie co najmniej jednego dziecka w wieku do 18 lat, zamieszkiwanie na terytorium Polski oraz spełnienie kryterium dochodowego. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

Po drugie, wnioski o świadczenie w ramach programu „Rodzina 800 plus” można składać od 1 lutego do 30 kwietnia 2024 roku. Jest to ważny termin, który należy pamiętać, ponieważ po jego upływie nie będzie możliwości złożenia wniosku.

Warto również zaznaczyć, że w przypadku zmiany sytuacji rodzinnej lub dochodowej, należy złożyć nowy wniosek o świadczenie w ramach programu „Rodzina 800 plus”. Wnioski te można składać przez cały rok, jednakże zmiana sytuacji pow 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Toyota Land Cruiser wjeżdża do Polski. Wyjątkowa seria 120 sztuk

QUIZ: Jaką postacią ze „Shreka” jesteś? Poznaj swoje prawdziwe oblicze!