w

9 na 10 aut w Polsce może mieć błędne dane. Kierowcy zapłacą za błąd urzędników

Korekta wpisu po błędnie przypisanej przez algorytm normie emisji spalin w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) jest problemem, który dotyka ogromnej grupy kierowców w Polsce. Dane te są wykorzystywane m.in. do funkcjonowania stref czystego transportu, a także prawdopodobnie będą służyć do ustalenia wysokości nowych podatków od posiadania samochodu, jakie zostały zapowiedziane w Krajowym Planie Odbudowy (KPO). W związku z tym, wielu kierowców zastanawia się ile kosztuje zaświadczenie o normie emisji spalin i w jaki sposób można je uzyskać od producenta swojego pojazdu.

W celu uzyskania zaświadczenia o normie emisji spalin, należy skontaktować się z producentem swojego samochodu. W większości przypadków, zaświadczenie to jest wydawane bezpłatnie lub za niewielką opłatą. W niektórych sytuacjach, może być konieczne dostarczenie dodatkowych dokumentów, takich jak dowód rejestracyjny pojazdu lub kopia umowy kupna-sprzedaży.

Warto również zaznaczyć, że koszt zaświadczenia o normie emisji spalin może się różnić w zależności od producenta i modelu pojazdu. Niektórzy producenci mogą pobierać wyższą opłatę za wydanie tego dokumentu, dlatego warto wcześniej sprawdzić cennik u danego producenta.

W przypadku, gdy kierowca nie posiada zaświadczenia o normie emisji spalin, może on wystąpić do producenta o wydanie takiego dokumentu. W tym celu należy złożyć odpowiedni wn 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Legendarne piosenki Michaela Jacksona sprzedane. Są warte prawdziwą fortunę

Brzeziny. „Czołgista” w aucie zatrzymany. Nietypowe tłumaczenie 22-latka