w

Abonament RTV do likwidacji. Poseł PO zapowiada rewolucyjną zmianę

Bogdan Zdrojewski, Przewodniczący sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, ogłosił plan zakończenia systemu abonamentowego dla mediów publicznych oraz zaprzestania przyznawania miliardowych dotacji dla tychże mediów. Poseł Platformy Obywatelskiej jest również zdania, że powołana w 2016 roku przez partię Prawo i Sprawiedliwość Rada Mediów Narodowych powinna zostać zlikwidowana. W celu uzyskania opinii na temat tych propozycji, zwróciliśmy się do ekspertów w dziedzinie mediów.

Zgodnie z zapowiedziami Przewodniczącego Zdrojewskiego, rząd planuje zakończenie systemu abonamentowego dla mediów publicznych, który obecnie stanowi główne źródło finansowania dla tych instytucji. Zamiast tego, rząd chce wprowadzić nowy system finansowania, który będzie oparty na reklamach oraz opłatach za usługi dodatkowe. Według Zdrojewskiego, zmiana ta ma na celu zwiększenie niezależności mediów publicznych oraz poprawę jakości ich programów.

Ponadto, poseł PO uważa, że powołana przez PiS Rada Mediów Narodowych powinna zostać zlikwidowana. Rada ta została utworzona w 2016 roku w celu nadz 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Halejcio robiła wszystko, by ratować rodzinę. Rezygnowała nawet z wakacji

Na AGH rozpoczęły się prace nad bakteriobójczymi granulami