w

Abonament RTV ma być zastąpiony nową opłatą. Znamy kwotę

Obecnie obowiązujący Abonament RTV, który jest pobierany od wszystkich posiadaczy odbiorników telewizyjnych i radiowych, zostanie zastąpiony nową opłatą audiowizualną. Jest to wynikiem coraz słabszej ściągalności obecnego abonamentu, co powoduje problemy finansowe dla publicznych mediów. W związku z tym, pojawiły się szczegóły dotyczące kwoty nowej daniny oraz daty jej wprowadzenia.

Według informacji podanych przez Ministerstwo Finansów, nowa opłata audiowizualna wyniesie 22 złote miesięcznie i będzie pobierana od każdego gospodarstwa domowego, niezależnie od posiadania odbiornika telewizyjnego czy radiowego. W przypadku osób samotnie mieszkających, opłata wyniesie 11 złotych miesięcznie. Jest to znacznie wyższa kwota niż obecny abonament RTV, który wynosi 22,70 złote miesięcznie dla posiadaczy telewizora i 7,10 złotych dla posiadaczy radia.

Nowa opłata audiowizualna ma zostać wprowadzona w życie od 1 stycznia 2022 roku. Będzie ona pobierana przez Urząd Skarbowy wraz z innymi podatkami i opłatami. Jednak 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To miała być rewolucja na polskich drogach. Nowe prawo nie działa

Przełom w polskim kinie! Czegoś takiego jeszcze nie było