w

AliExpress pod lupą UE. Wszczęto śledztwo ws. handlu nielegalnymi towarami

Unia Europejska domaga się wyjaśnień od AliExpress, popularnego chińskiego giganta sprzedaży internetowej, który cieszy się dużą popularnością również w Polsce. W odpowiedzi na pytania dotyczące handlu nielegalnymi towarami, firma będzie musiała udzielić wyjaśnień w ciągu kilku tygodni. Jeśli nie spełni oczekiwań Unii, grożą jej surowe sankcje finansowe w wysokości milionów euro.

Unia Europejska jest zaniepokojona raportami dotyczącymi handlu nielegalnymi towarami na platformie AliExpress. Wiele produktów oferowanych przez sprzedawców na tej stronie jest podejrzane i nie spełnia wymogów unijnych regulacji. W związku z tym, Unia domaga się wyjaśnień od chińskiego giganta, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad swoimi sprzedawcami.

W odpowiedzi na te żądania, AliExpress będzie musiał przedstawić szczegółowe wyjaśnienia dotyczące swoich procedur i działań w celu zapewnienia, że oferowane produkty są zgodne z unijnymi przepisami. Unia oczekuje również, że firma podejmie konkretne kroki w celu wyeliminowania handlu nielegalnymi towarami na swojej platformie.

Jeśli AliExpress nie będzie w stanie udzielić satysfakcjonujących odpowiedzi w ci 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„20 000 gatunków pszczół”: 10-latka aktorskim odkryciem roku [zwiastun]

Palenie tytoniu powoduje mutacje nonsensowne, które utrudniają walkę z rakiem