w

Apple robi co może, by postawić na swoim. Aplikacje spoza App Store będą dodatkowo płatne?

Unijna dyrektywa DMA zmusiła Apple do wprowadzenia znacznych zmian w Europie. W skrócie, użytkownicy będą mogli instalować aplikacje spoza oficjalnego sklepu producenta. Pomimo ustępstw, firma z Cupertino próbuje wprowadzić unijną dyrektywę na swoich warunkach. Jakie są te warunki? Czy aplikacje spoza App Store będą płatne i weryfikowane?

Przez ponad 10 lat Apple nie chciało otworzyć swojego ekosystemu, który jest kluczowym elementem sukcesu firmy na rynku. Dlatego nie dziwi fakt, że teraz firma robi wszystko, aby zniechęcić użytkowników do instalowania aplikacji spoza App Store.

Według informacji Wall Street Journal, Apple będzie nadal weryfikować aplikacje spoza swojego sklepu. Istnieje również możliwość, że deweloperzy będą musieli płacić prowizję od przychodów, choć nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób firma chce to rozwiązać.

Spekuluje się, że prowizja dla zewnętrznych programistów może wynieść nawet 30% wartości aplikacji. Istnieje również możliwość, że opłaty za oprogramowanie spoza App Store będą pobierane od użytkowników, a następnie odliczane od nich marża i wynagrodzenie dla twórcy. Zgodnie z nowymi przepisami, które wprowadza Komisja Europejska, taka opcja jest możliwa.

Jednak większość użytkowników prawdopodobnie nie będzie korzystać z tej nowości, która jest wymuszona przez decyzję KE. Niemniej jednak, znajdą się osoby, które będą chciały przetestować tę nowość, w tym casualowych użytkowników, youtuberów technologicznych i redakcje branżowych portali.

Nie trzeba będzie długo czekać na wprowadzenie tej zmiany w Europie. Spekuluje się, że nowość zostanie wprowadzona wczesną wiosną, wraz z debiutem iOS 17.4. Oficjalna data wydania aktualizacji nie jest jeszcze znana. 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lech Janerka wraca na trasę koncertową! „Wyobraź sobie, że masz czas…”

dziś, 26 sty 22:40 (TVN 7) – Wymazać siebie