w

Blisko niespodzianki w „polskiej grupie” mistrzostw świata

„Blisko niespodzianki w grupie F mistrzostw świata piłkarek ręcznych – Niemcy pokonują Japonię 31:30

W pierwszym meczu grupy F mistrzostw świata piłkarek ręcznych, które odbywają się w Danii, Norwegii i Szwecji, Niemcy wygrali z Japonią 31:30 (18:17). W drugim meczu tego dnia Polska zmierzy się z Iranem o godzinie 20:30.

Spotkanie było bardzo wyrównane, a w finałowych minutach Niemki prowadziły już 30:26. Jednak zryw Japonek, w tym trzy gole Natsuki Aizawy, doprowadził do remisu. Ostatecznie, na dwie sekundy przed końcową syreną, zwycięskiego gola dla Niemiec zdobyła Xenia Smits. Wicemistrzynie Azji nie wykorzystały dwóch rzutów karnych.

Najwięcej bramek dla Niemiec zdobyły Alina Grijseels (7), Emily Boelk, Annika Lott i Antje Doell (po 4). Natomiast dla Japonii najskuteczniejsze były Natsuki Aizawa (10), Kaho Nakayama, Hikaru Matsumoto i Haruno Sasaki (po 4).

Wynik ten pokazuje, że w grupie F może być bardzo ciekawie, a Niemcy będą musiały walczyć o każdy punkt, aby awansować do dalszej fazy mistrzostw. Polska natomiast ma szansę na niespodziankę w meczu z Iranem, który jest uważany za słabszego rywala.

JB, PAP

INNEJAPONIA

NIEMCY

PIŁKA RĘCZNA”    

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamieszki przed meczem Legii. Ranni policjanci

Polski siatkarz zaskoczył! Co za wiadomość