w

BMW zainwestuje 650 mln euro w fabrykę w Monachium

Jedna z kluczowych fabryk BMW w Monachium wkrótce zostanie przekształcona w zakład produkujący wyłącznie pojazdy elektryczne. Według informacji podanych przez władze bawarskiej marki, inwestycja obejmie kompleksowy remont czterech budynków oraz budowę nowej linii montażowej, która ma zostać ukończona do 2027 roku. Całkowity koszt tego ambitnego przedsięwzięcia został oszacowany na 650 milionów euro.

Przekształcenie fabryki w Monachium w zakład produkujący wyłącznie pojazdy elektryczne jest częścią strategii BMW na rzecz zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji CO2. Władze bawarskiej marki podkreślają, że ta inwestycja jest kluczowa dla osiągnięcia celów związanych z ochroną środowiska i przyczyni się do zmniejszenia wpływu motoryzacji na zmiany klimatyczne.

Generalny remont czterech budynków fabrycznych obejmie modernizację istniejących instalacji oraz wprowadzenie nowych technologii, które umożliwią produkcję pojazdów elektrycznych na dużą skalę. Ponadto, w ramach inwestycji zostanie wybudowana nowa linia montażowa, która będzie wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia i maszyny, umożliwiające szybką i efektywn 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chatbot Google’a stawia diagnozy lepiej niż lekarze i jest bardziej empatyczny

dziś, 16 sty 21:05 (Polsat) – Transformers: Zemsta Upadłych