w

Budowano je na potęgę. Kuchenne rozwiązanie z czasów PRL-u wróci do łask?

Czasy PRL dawno przeminęły, jednak bloki mieszkalne z tego okresu na długo pozostaną z nami. Niestety, wraz z nimi pozostaną również niewygody, które jeszcze przez wiele lat będą gnębić obecnych mieszkańców niczym duchy przeszłości. Jednym z nich jest ślepa kuchnia – pomieszczenie bez okna, które jest często spotykane w starych mieszkaniach. Wielu z nas zastanawia się, kto wymyślił taki układ i jak można wygodnie mieszkać w lokalu ze ślepą kuchnią?

Ślepa kuchnia to pomieszczenie, które nie posiada okna ani żadnego innego źródła naturalnego światła. Jest to często niewielka przestrzeń, która jest oddzielona od reszty mieszkania ścianą lub drzwiami. W wielu przypadkach, aby dostać się do ślepej kuchni, trzeba przejść przez inne pomieszczenie, co może być uciążliwe i niepraktyczne.

Pomimo upływu lat, wiele osób nadal mieszka w mieszkaniach z takim układem. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na niskie ceny i dostępność takich mieszkań. W czasach PRL-u, budowano wiele bloków mieszkalnych, a ślepa kuchnia była często stosowana ze względu na oszczędność miejsca. Wówczas nie było takiej świadomo 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nawet nie wypłynął ze stoczni, a już został zniszczony. Rosja straciła zaawansowany okręt

Evan Ellingson nie żyje. Dawny aktor miał zaledwie 35 lat