w

Cały świat widział go bez ubrania. Wraca sprawa okładki „Nevermind” grupy Nirvana

Kontrowersyjna sprawa okładki kultowego albumu „Nevermind” zespołu Nirvana powraca na wokandę. Spencer Elden, którego zdjęcie jako czteromiesięcznego niemowlęcia bez ubrania zostało wykorzystane na okładce, ponownie pozwał zespół i wytwórnię Universal Music Group. Federalny sąd apelacyjny orzekł, że Elden ma prawo wszcząć postępowanie przeciwko legendarnemu zespołowi.

Sprawa okładki albumu „Nevermind” jest jedną z najbardziej dyskutowanych i kontrowersyjnych w historii muzyki. Zdjęcie czteromiesięcznego Eldena, pływającego w basenie z banknotem na wędce, stało się ikoną lat 90. i symbolizowało bunt i niezależność zespołu Nirvana.

Jednakże, Elden, który obecnie ma 30 lat, od dawna walczy o usunięcie swojego zdjęcia z okładki albumu. Twierdzi, że jego rodzice nie wyrazili zgody na wykorzystanie jego wizerunku, a sam nie pamięta sesji zdjęciowej. Ponadto, Elden uważa, że zdjęcie jest wykorzystywane w sposób nieodpowiedni i narusza jego prawa do prywatności.

Po wielu latach walki prawnej, federalny sąd apelacyjny w San Francisco orzekł, że Elden może kontynuować swoją sprawę przeciwko zespołowi Nirvana i wytwórni Universal Music Group. Sąd uznał 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bracia Golec przed Sylwestrową Mocą Przebojów 2023: „Gwarantujemy energię”

Rozpoznasz świąteczny film po jednym kadrze? Kto zdobędzie choć 10 punktów?