w

Chiny umieściły na orbicie Ziemi sześć obiektów. Wysyłają dziwne sygnały

Niedawno Chiny wystrzeliły na orbitę Ziemi własny samolot kosmiczny, który przypomina kształtem i funkcjonalnością wahadłowiec. Wydaje się, że maszyna ta miała za zadanie dostarczenie tajemniczego ładunku na orbitę. W ramach tej misji, na orbitę zostało wypuszczone sześć obiektów, z których co najmniej jeden emituje sygnały, które zostały już wcześniej wysłane przez statki kosmiczne z poprzednich chińskich misji.

Ten nowy samolot kosmiczny, nazwany przez Chińczyków „Shenlong”, został zaprojektowany i zbudowany przez chińską Narodową Agencję Kosmiczną (CNSA). Jest to pierwszy wahadłowiec kosmiczny, który został wyprodukowany przez Chiny i jest to ogromny krok w kierunku rozwoju chińskiego programu kosmicznego.

Shenlong jest wyposażony w zaawansowane systemy nawigacyjne i komunikacyjne, które umożliwiają mu precyzyjne manewrowanie na orbicie i przekazywanie informacji do stacji naziemnych. Jego zadaniem jest dostarczenie tajemniczego ładunku na orbitę, jednak dokładna natura tego ładunku nie została ujawniona przez chińskie władze.

Po wystr 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zero gwiazdek w teście zderzeniowym. A dopiero co weszli do Polski

Nowa szczepionka skutecznie obniża poziom cholesterolu LDL