w

Ciąg dalszy afery spalinowej. Volkswagen przegrał kolejny proces

Mimo że od wybuchu afery spalinowej minęło już prawie dziewięć lat, sprawa ta wciąż nie została ostatecznie rozwiązana, a procesy sądowe z nią związane wciąż trwają. Jednym z nich jest toczący się przed niemieckim sądem, w którym właśnie doszło do porażki Volkswagena. Chodzi tu o sposób, w jaki producent ten dokonywał modyfikacji swoich samochodów, aby spełniały obowiązujące normy emisji spalin.

Afera spalinowa, która wybuchła w 2015 roku, dotyczyła oszustw w zakresie emisji spalin przez samochody marki Volkswagen. Okazało się, że producent ten stosował specjalne oprogramowanie, które w czasie testów emisji spalin wykazywało niższe wartości niż w rzeczywistości. W ten sposób Volkswagen uniknął konieczności spełnienia surowych norm emisji, co pozwoliło mu na sprzedaż większej liczby pojazdów.

Mimo że afera ta wywołała ogromne oburzenie i krytykę ze strony opinii publicznej oraz organów regulacyjnych, Volkswagen nie przyznał się do winy i próbował uniknąć odpowiedzialności. Jednakże, po wielu latach procesów sądowych, w końcu doszło do wyroku przeciwko niemieckiemu producentowi.

W wydanym wyroku niemiecki sąd uznał, że Volkswagen celowo wprowadzał w błąd 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie tylko Lidl i Biedronka. Rewolucja na parkingach przy marketach

Johnny Depp po 27 latach wraca do reżyserii. Dziękuje Alowi Pacino