w

Co czwarte auto w Europie w tym roku będzie pochodziło z Chin

Europejscy producenci samochodów mają coraz większe trudności ze sprzedażą swoich aut elektrycznych, a Komisja Europejska podejmuje działania w celu zmniejszenia konkurencyjności firm motoryzacyjnych z Państwa Środka. Według najnowszego raportu pozarządowej organizacji Transport & Environment, aż jedna czwarta sprzedanych w tym roku samochodów elektrycznych będzie pochodzić z Chin.

W ostatnich latach, producenci samochodów z Europy zmagają się z rosnącym wyzwaniem w postaci sprzedaży swoich aut elektrycznych. Pomimo starań Komisji Europejskiej, konkurencyjność firm motoryzacyjnych z Państwa Środka stale rośnie, co utrudnia europejskim producentom osiągnięcie sukcesu na rynku samochodów elektrycznych.

Według raportu organizacji Transport & Environment, w tym roku aż jedna czwarta sprzedanych w Europie samochodów elektrycznych będzie pochodzić z Chin. Jest to znaczny wzrost w porównaniu z poprzednimi latami, co wskazuje na rosnącą dominację chińskich producentów na rynku samochodów elektrycznych.

Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy jest fakt, że chińscy producenci samochodów elektrycznych mają dostęp do tanich surowców i wykorzystują niskie koszty produkcji, co pozwala im oferować konkurencyjne ceny swoich pojazdów. Ponadto, rząd Chin wspiera rozwój branży samochodów elektrycznych poprzez udzielanie dotacji i ulg podatkowych, co daje chińskim 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktorka o polskim pochodzeniu podbija kino francuskie. Kim jest Nadia Tereszkiewicz?

dziś, 1 kwi 22:25 (TVP 1) – Zupa nic