w

Coraz więcej polsko-niemieckich emerytur. Kto może ubiegać się o świadczenie?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w Polsce odnotowuje wzrost liczby osób korzystających z mieszanej polsko-niemieckiej emerytury. Jest to wynikiem rosnącej liczby emerytów i rencistów, którzy po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej podjęli pracę za granicą i teraz osiągnęli wiek emerytalny. W związku z tym, oddział ZUS w Opolu rozpoczął specjalizację w obsłudze takich klientów.

W ostatnich latach coraz więcej Polaków decyduje się na podjęcie pracy za granicą, a w szczególności w Niemczech. Wielu z nich osiąga wiek emerytalny i zaczyna otrzymywać emeryturę z obu krajów – Polski i Niemiec. W takiej sytuacji, konieczne jest skorzystanie z usług ZUS, który jest odpowiedzialny za wypłatę emerytur i rent w Polsce.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Polsce jest instytucją państwową, która odpowiada za ubezpieczenia społeczne, w tym emerytalne i rentowe. W przypadku mieszanej polsko-niemieckiej emerytury, ZUS jest odpowiedzialny za wypłatę części emerytury z Polski, natomiast niemiecki odpowiednik – Deutsche Rentenversicherung – za wypłatę części emerytury z Niemiec.

W związku z rosnącą liczbą osób korzystających z mieszanej polsko-niemieckiej emerytury, oddział ZUS w Opolu zaczął specjalizować się w obsłudze takich klientów. Dzięki 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziś, 7 lis 21:05 (TV 4) – Dystrykt 9

Nawet nie wypłynął ze stoczni, a już został zniszczony. Rosja straciła zaawansowany okręt