w

CPK nie będzie. W zamian rozbudowa Chopina i Modlina

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o planach rozbudowy istniejących lotnisk w Polsce oraz o możliwej rezygnacji z budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Polskie Porty Lotnicze S.A. wyraziły pozytywną opinię na temat projektu zwiększenia przepustowości lotnisk w Warszawie, co pozwoliłoby na obsłużenie nawet 40 milionów pasażerów rocznie. Czy oznacza to, że CPK nie zostanie zrealizowany?

Od momentu ogłoszenia planów budowy CPK w 2017 roku, projekt ten budził wiele kontrowersji i dyskusji. Z jednej strony, zwolennicy CPK podkreślali potrzebę stworzenia nowoczesnego i centralnego węzła komunikacyjnego, który połączyłby różne regiony Polski oraz umożliwiłby szybkie i wygodne podróżowanie. Z drugiej strony, krytycy projektu wskazywali na jego wysokie koszty oraz negatywny wpływ na środowisko.

Obecnie, w związku z pandemią COVID-19, wiele krajów na całym świecie zmaga się z kryzysem w branży lotniczej. W Polsce również odnotowano znaczny spadek liczby pasażerów na lotniskach, co może mieć wpływ na decyzję dotyczą 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cyberoperacja rosyjskich ochotników. Ujawnili sekrety Moskwy

Koniec opłat na A4 Katowice-Kraków. Podano datę