w

Czy Alpy widać z Polski? Fotograf udowodnił, że tak

Alpy są uważane za najwyższe góry w Europie, jednak z Polski są trudne do zauważenia. Jednakże, okazuje się, że przy odpowiednich warunkach można je dostrzec na terenie naszego kraju. Dowodem na to jest zdjęcie wykonane przez fotografa Roberta Jamróza z wierzchołka Śnieżnika, na którym uwiecznił jeden z alpejskich szczytów. Pomimo blisko 300 km odległości, udało mu się uchwycić piękno tych gór na swoim obrazie.

Alpy są jednym z najbardziej znanych i imponujących łańcuchów górskich na świecie. Rozciągają się na przestrzeni 1200 km przez osiem krajów europejskich, w tym Francję, Włochy, Szwajcarię, Austrię i Niemcy. Ich najwyższy szczyt, Mont Blanc, osiąga wysokość 4810 metrów. Jednakże, pomimo swojej imponującej wysokości i rozległości, Alpy są trudne do zauważenia z Polski.

Jednakże, dzięki uwarunkowaniom pogodowym i czystości powietrza, czasami można dostrzec szczyty Alp z Polski. Tak właśnie stało się w przypadku zdjęcia wykonanego przez Roberta Jamróza. Fotograf ten jest znany z uwieczniania piękna pol 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To najlepszy pracodawca w branży? Firma zapowiedziała ogromne premie

Duchowny oszukał wiernych na miliony. Twierdzi, że tak kazał mu Bóg