w

Czy można dostać mandat za odśnieżanie samochodu? Tak, ale nie do końca

Zima za pasem – co to oznacza dla kierowców? Już wkrótce będą oni zobowiązani do odśnieżania swoich samochodów przed wyruszeniem w drogę. Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd musi być utrzymany w taki sposób, aby zapewnić kierowcy odpowiednie pole widzenia. Wraz z nadejściem zimy, pojawiają się również ostrzeżenia o konsekwencjach odmrażania samochodu przy włączonym silniku. Czy jest to rzeczywiście powód do obaw?

Zima to trudny okres dla kierowców, którzy muszą zmierzyć się z niebezpiecznymi warunkami na drodze. Jednym z najważniejszych zadań przed wyjazdem jest odśnieżenie samochodu. Prawo jasno nakazuje, że pojazd musi być utrzymany w taki sposób, aby zapewnić kierowcy odpowiednie pole widzenia. Oznacza to, że przed wyruszeniem w drogę należy usunąć z pojazdu cały śnieg i lód, który może utrudnić widoczność.

Niestety, wielu kierowców bagatelizuje to zadanie, co może mieć poważne konsekwencje. Zalegający śnieg na dachu samochodu lub na przedniej szybie może spowodować, że kierowca będzie miał ograniczone pole widzenia, co zwiększa ryzyko wypadku. Ponadto, śnieg z dachu może zsunąć się na inne pojazdy lub pieszych, co również stanowi zagrożenie.

Wraz z nadejściem zimy, pojawiają się również ostrzeżenia o konsekwencjach odmrażania samochodu przy włączonym silniku. Wielu kierowców obawia się, że zostaną ukarani mandatem lub nawet stracą prawo jazdy. C 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kacper Płażyński w programie „Graffiti”

Kraśko smutno pożegnał się z widzami „Faktów”. Na koniec nagle przekazał wieści i oficjalnie potwierdził