w

Czy można palić ognisko w ogrodzie? Oto co mówią przepisy

Jesień to czas, kiedy większość z nas zaczyna przygotowywać swoje ogrody na nadchodzącą zimę. To również ostatni moment, aby cieszyć się pięknym i zadbanym kawałkiem trawnika przed nadejściem chłodniejszych dni. Jednak, oprócz prac porządkowych, wielu z nas zastanawia się, czy w ogrodzie można rozpalić ognisko. Czy przepisy pozwalają na taką formę relaksu i zabawy? A jeśli tak, to w jakich okolicznościach możemy sobie na to pozwolić, a kiedy narażamy się na mandat?

Zgodnie z polskim prawem, palenie ogniska w ogrodzie jest dozwolone, jednak pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim, musimy mieć na uwadze, że nasza posesja znajduje się w obrębie zabudowanym, co oznacza, że w pobliżu znajdują się inne budynki lub mieszkania. W takiej sytuacji, palenie ogniska jest dozwolone tylko w specjalnie wyznaczonych miejscach, takich jak miejsca rekreacyjne lub oznaczone paleniska. Jeśli jednak nasz ogród jest oddalony od innych zabudowań, możemy swobodnie rozpalić ognisko na własnej posesji.

Warto również pamiętać, że palenie ogniska jest dozwolone tylko w celach rekreacyjnych i nie może stanowić zagrożenia dla otoczenia. Nie wolno nam palić odpadów, śmieci czy innych materiałów, które mogą wy 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zagraniczny kapitał ucieka z Chin. To pierwsza taka sytuacja od 25 lat

Wystarczy jeden koci włos, aby namierzyć podejrzanych na miejscu zbrodni