w

Czy właściciel mieszkania może zakazać posiadania zwierzaka?

Zwierzęta w wynajmowanym mieszkaniu często stają się przyczyną konfliktów między najemcą a wynajmującym. Powodem tego jest zazwyczaj brak zgłoszenia przez lokatora zamiaru posiadania zwierzaka oraz obawy związane z potencjalnymi szkodami, jakie zwierzęta mogą wyrządzić w mieszkaniu. Czy właściciel nieruchomości ma prawo zabronić posiadania zwierzęcia przez najemcę?

Wynajmowanie mieszkania zwykle wiąże się z podpisaniem umowy najmu, w której określone są prawa i obowiązki obu stron. W większości przypadków umowa ta zawiera klauzulę dotyczącą posiadania zwierząt w wynajmowanym lokalu. Jeśli w umowie nie ma takiej klauzuli, najemca może mieć prawo do posiadania zwierzęcia w mieszkaniu.

Jednakże, jeśli umowa zawiera zapis o zakazie posiadania zwierząt, najemca musi przestrzegać tego zakazu. Właściciel nieruchomości ma prawo do ochrony swojej własności i może zakazać posiadania zwierząt w celu uniknięcia ewentualnych szkód. W takim przypadku, najemca nie może wprowadzić zwierzęcia do mieszkania bez zgody właściciela.

Warto również pamiętać, że w przypadku gdy najemca nie przestrzega zakazu posiadania zwierząt, właściciel może wypowiedzieć mu umowę 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

P. Jabłoński o zwołanym spotkaniu w MSZ. „Będziemy naciskać na odblokowanie ewakuacji”

Lakiernik samochodowy lubi, gdy masz kolizję. Ile na tym zarabia?