w

Dni wolne od pracy w 2024 roku. Jak rozplanować urlop? Podpowiadamy

Już niedługo rozpocznie się nowy rok, a wraz z nim nadejdą dni, w których pracownicy będą mogli odpocząć od swoich obowiązków zawodowych. Dlatego też warto już teraz zastanowić się, w jakie dni nie będzie trzeba chodzić do pracy. W tym artykule przyjrzymy się ustawowym dniom wolnym od pracy i podpowiemy, jak wykorzystać tylko dziesięć dni urlopu, aby cieszyć się aż miesięcznym wypoczynkiem.

Pierwszym dniem wolnym od pracy w nowym roku będzie 1 stycznia, czyli Nowy Rok. Jest to dzień, który jest ustawowo wolny od pracy i nie trzeba wtedy iść do pracy. Kolejnym dniem, który warto odnotować w kalendarzu, jest 6 stycznia, czyli Święto Trzech Króli. To również dzień ustawowo wolny od pracy, więc pracownicy mogą wtedy odpocząć.

Kolejne dni wolne od pracy w 2021 roku to Wielkanoc, która wypada w pierwszy weekend kwietnia. W piątek, czyli Wielki Piątek, pracownicy mogą liczyć na dzień wolny od pracy, a w poniedziałek, czyli Poniedziałek Wielkanocny, również nie będą musieli iść do pracy. W maju czekają nas dwa dni wolne od pracy – 1 maja, czyli 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jaworzno: Tragedia w kopalni Sobieski. Miasto ogłasza żałobę, minuta ciszy w Sejmie

Warszawa: Odkopano posadzkę przedwojennej kamienicy