w

Dostałeś SMS-a o konieczności aktualizacji danych dowodu? To nowe oszustwo

Polacy stają się coraz częstszym celem nowych kampanii phishingowych, w których oszuści próbują wyłudzić nasze dane osobowe. Ostatnio coraz częściej otrzymujemy nieprawdziwe SMS-y, w których przestępcy podszywają się pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA). W wiadomościach tych informują nas, że nasz dowód osobisty został zawieszony i grozi nam utrata ważności dokumentu. Aby uniknąć tego niebezpieczeństwa, konieczna jest natychmiastowa aktualizacja archiwalnych danych dokumentu.

Jednak w rzeczywistości jest to tylko podstępna pułapka, mająca na celu wyłudzenie naszych danych osobowych. Przestępcy wykorzystują naszą nieświadomość i strach przed utratą ważnego dokumentu, aby skłonić nas do podania naszych poufnych informacji. Niestety, wielu Polaków pada ofiarą tego typu oszustw, co może mieć poważne konsekwencje dla naszej prywatności i bezpieczeństwa.

Dlatego też ważne jest, aby być ostrożnym i nie ulegać panice w przypadku otrzymania podejrzanego SMS-a. Pamiętajmy, że instytucje państwowe nigdy nie będą 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chojrak miał dostać 27 punktów karnych. Po tej odpowiedzi nie dostał wcale

„Fuks 2”: Maciej Musiał w roli głównej. Czy prywatnie jest podobny do swojego bohatera?