w

Dream Chaser w finalnej fazie testów. Wahadłowiec ma latać dla NASA na ISS

Dream Chaser jest innowacyjnym statkiem kosmicznym, który został zaprojektowany na wzór legendarnych wahadłowców z programu Space Shuttle. Obecnie znajduje się w końcowej fazie testów, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jego pierwszy lot odbędzie się w 2024 roku. Głównym celem tego statku jest dostarczanie zaopatrzenia dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) oraz wspieranie działań NASA w przestrzeni kosmicznej.

Dream Chaser został stworzony przez firmę Sierra Nevada Corporation i jest jednym z trzech statków wybranych przez NASA do realizacji misji zaopatrzeniowych dla ISS. Jego wyjątkowy kształt i możliwości technologiczne sprawiają, że jest to jedna z najbardziej zaawansowanych maszyn kosmicznych na świecie.

Statek będzie miał zdolność do wielokrotnego wykorzystania, co pozwoli na zmniejszenie kosztów misji kosmicznych. Będzie również wyposażony w system automatycznego dokowania, co ułatwi jego integrację z ISS. Dream Chaser będzie mógł przewieźć na pokładzie do 5 ton ładunku, w tym zaopatrzenie dla załogi stacji kosmicznej, sprzęt naukowy oraz materiały do przeprowadzania eksperymentów.

Pierwszy lot Dream Chasera na ISS jest planowany na 2024 ro 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„Akademia Pana Kleksa” to „wielki zawód”. Znana dziennikarka krytykuje film

Bez kary za śmiertelne potrącenie dziecka. Nie zawsze kierowca jest winny