w

Duże zmiany na MOP-ach przy drogach ekspresowych i autostradach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła, że planuje rozpisać kolejny przetarg na budowę ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już wkrótce właściciele samochodów elektrycznych będą mieli możliwość ładowania swoich pojazdów przy autostradach A1, A2, A4 oraz drogach ekspresowych S3, S7, S8 oraz S19. Jest to kolejny krok w kierunku rozwoju infrastruktury dla pojazdów elektrycznych w Polsce.

Obecnie w Polsce jest coraz więcej samochodów elektrycznych, a wraz z ich wzrostem rośnie również potrzeba dostępności stacji ładowania. Dzięki nowym stacjom przy autostradach i drogach ekspresowych, podróżowanie samochodem elektrycznym stanie się jeszcze wygodniejsze i bardziej dostępne dla wszystkich kierowców.

Przetarg obejmie budowę stacji ładowania o różnych mocach, aby sprostać potrzebom różnych modeli samochodów elektrycznych. Stacje będą wyposażone w szybkie ładowarki, które pozwolą na szybkie naładowanie pojazdu w krótkim czasie. Będą również dostępne ładowarki o mniejszej mocy, które będą idealne dla krótszych postojów.

W ramach przetargu, stacje ładowania zostaną zlokalizowane w strategicznych miejscach przy autostradach i drogach ekspresowych, aby umożliwić łatwy dostęp dla kierowców 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odra szaleje. Gwałtowny wzrost liczby przypadków, w Europie nawet 45-krotny

Margot Robbie o braku nominacji do Oscara. „Nie ma miejsca na smutek”