w

Duży kosmiczny śmieć z ISS spadnie nieopodal granicy z Polską. Waży 2,6 t

Wkrótce na Ziemię ma spaść kosmiczny śmieć w postaci zużytych baterii z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), które zostały pozostawione przez astronautów kilka lat temu. Według szacunków, ładunek o rozmiarach SUV-a wpadnie w atmosferę naszej planety w najbliższych dniach lub tygodniach. Istnieje ryzyko, że ewentualne szczątki mogą spaść na obszarach nieopodal granicy Polski, co może stanowić zagrożenie dla ludzi i środowiska.

ISS jest jednym z największych i najważniejszych projektów kosmicznych w historii ludzkości. Od 1998 roku służy jako baza dla astronautów z różnych krajów, którzy przeprowadzają badania naukowe i eksperymenty w warunkach mikrograwitacji. Jednak wraz z upływem czasu, wiele elementów stacji ulega zużyciu i wymaga wymiany, w tym również baterie.

W 2013 roku astronauci z ISS pozbyli się zużytych baterii, wyrzucając je w przestrzeń kosmiczną. Niestety, nie wszystkie trafiły one na odpowiednią orbitę i teraz zbliżają się do naszej planety. Według NASA, ładunek ten ma rozmiary porównywalne do samochodu typu SUV i waży około 2,9 tony. W mom 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stellantis zainwestuje miliardy w silniki spalinowe. Jest jedno „ale”

Kandydat na nowego Bonda? Mówi się o nominowanym do Oscara!