w

Dziadku, a co to HDD? Kłopoty tej firmy kolejnym gwoździem do trumny rynku dysków talerzowych

Obecna sytuacja na rynku talerzowych dysków twardych, powszechnie nazywanych HDD, jest niepokojąca i nie pozostawia miejsca na optymizm. Według danych analityków z Trendfocus, wolumeny dostaw tych urządzeń spadają w zastraszającym tempie, aż o 43% w porównaniu do roku poprzedniego. Tak duży spadek jest szczególnie niepokojący, biorąc pod uwagę, że dotyczy on dwóch największych producentów na rynku – Seagate i Western Digital.

Niestety, to nie koniec złych wieści dla branży HDD. Na horyzoncie pojawiają się kolejne problemy, które mogą jeszcze bardziej pogorszyć sytuację. Jednym z nich jest rosnąca popularność dysków SSD, które są coraz częściej wybierane przez konsumentów ze względu na swoją wydajność i szybkość działania. Wraz z tym trendem, popyt na tradycyjne talerzowe dyski twardych maleje, co może doprowadzić do dalszego spadku wolumenów dostaw.

Kolejnym wyzwaniem dla producentów HDD jest rozwój technologii chmurowych, które coraz częściej wykorzystują pamięć masową w postaci dysków SSD. Wraz z rozwojem chmury, popyt na tradycyjne dyski twardych może jeszcze bardziej zmniejszyć się, co będzie stanowiło poważne zagrożenie dla przyszłości branży HDD.

W obliczu tych trudności, producenci talerzowych dysków twardych muszą szybko podjąć działania mające na celu prz 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

III edycja Kongresu ESG Polska Moc Biznesu już w grudniu

STALKER 2 będzie ogromny. Twórcy potwierdzają czas gry, liczbę zakończeń i 60 fps na Xboksach