w

E10 to mało. Wkrótce pojawi się nowe paliwo. Polska ma być Brazylią Europy

Od początku roku na polskich stacjach benzynowych można zauważyć coraz większą popularność paliwa E10, które zawiera większą ilość biokomponentów. Jednak już wkrótce może pojawić się na rynku jeszcze bardziej ekologiczne paliwo, które będzie zawierać jeszcze większą ilość produktów pochodzenia rolniczego. Ministerstwo Rolnictwa planuje wprowadzić to paliwo na stacje benzynowe w ciągu kilkunastu miesięcy, co może przyczynić się do dalszej redukcji emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Paliwo E10, które jest obecnie dostępne na polskim rynku, składa się z 10% etanolu i 90% benzyny. Etanol jest biokomponentem, który jest pozyskiwany z roślin, takich jak kukurydza, pszenica czy buraki cukrowe. Dzięki temu, paliwo E10 jest bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjna benzyna, ponieważ emituje mniej dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji.

Jednak Ministerstwo Rolnictwa planuje wprowadzić na rynek jeszcze bardziej ekologiczne paliwo, które będzie zawierać większą ilość biokomponentów. Według zapowiedzi, 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziś, 29 sty 20:00 (TVN 7) – 15:17 do Paryża

Nie żyje Igor Drozdowski. Walczył z ciężką chorobą