w

Elektryczna transformacja. Zwolnienia i zmykanie zakładów

Przemysł motoryzacyjny w Polsce stoi przed wielką transformacją, spowodowaną wprowadzonym przez Unię Europejską zakazem rejestracji samochodów z silnikiem spalinowym. Przepis ten ma wejść w życie w 2035 roku, co daje jeszcze sporo czasu na przygotowanie się do zmian. Jednak już teraz widać pierwsze efekty tego zakazu – tylko w tym roku w naszym kraju zamknięte zostaną trzy zakłady motoryzacyjne.

Zakaz rejestracji samochodów z silnikiem spalinowym jest częścią strategii Unii Europejskiej mającej na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Wprowadzenie tego przepisu ma przyczynić się do poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenia wpływu transportu na zmiany klimatyczne. Jednak dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego oznacza to konieczność przeprowadzenia poważnych zmian.

Wprowadzenie zakazu rejestracji samochodów spalinowych będzie wymagało od producentów samochodów dostosowania swoich strategii i inwestowania w rozwój pojazdów elektrycznych. Będzie to również wymagało od zakładów produkcyjnych przestawienia się na produkcję pojazdów z napędem elektrycznym. W związku z tym, wiele zakładów motoryzacyjnych w Polsce będzie musiało podjąć trudne decyzje dotyczące swojej przyszłości.

Już teraz widać pierwsze efekty wprowadzonego zakazu. W tym roku w Polsce zamknięte zostaną trzy zakłady motoryzacyjne, co oznacza utratę miejsc pracy dla tysięcy pracowników. Wiele innych 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dawid Kwiatkowski „Pop Romantyk”: Jego nowe imię [RECENZJA]

Tajemniczy numer telefonu ukryty w teledysku Dawida Kwiatkowskiego. Fani nie mogą w to uwierzyć