w

Finowie chcą wybudować most do Szwecji. Ma pomóc w razie agresji Rosji

Wieloletnie dyskusje na temat połączenia Finlandii i Szwecji mostem wreszcie doczekają się realizacji, ponieważ Finowie postanowili zbadać możliwość budowy takiego połączenia. Sprawozdanie w tej sprawie ma zostać ukończone w 2025 roku, co daje nadzieję na szybką realizację tego ambitnego projektu.

Temat połączenia Finlandii i Szwecji mostem powrócił na pierwszy plan po niedawnym ataku Rosji na Ukrainę. W obliczu takiej sytuacji, inwestycja ta ma na celu zabezpieczenie Finlandii w razie ewentualnego zaatakowania ich kraju. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę geograficzną bliskość tych dwóch krajów oraz fakt, że Finlandia jest jednym z niewielu państw europejskich graniczących bezpośrednio z Rosją.

Budowa mostu między Finlandią a Szwecją byłaby nie tylko ważnym krokiem w kierunku zacieśnienia współpracy między tymi dwoma krajami, ale również miała ogromne znaczenie strategiczne. Obecnie jedynym połączeniem lądowym między Finlandią a Szwecją jest most na granicy w Tornio, jednak jest on zlokalizowany w odleg 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subaru skończyło na taksówce. Czasem łatwiej jest ruszyć niż się zatrzymać

NASA pokazała zachwycające zdjęcie dnia. To fotka prosto z Polski