w

Gdańsk odrobił lekcję. Elektryczne autobusy dojeżdżają już do końca trasy

W ostatnim czasie na ulice Gdańska wjechało 18 nowych autobusów elektrycznych marki MAN. Jednak, jak się okazuje, ich zasięg był zbyt niski, co stanowiło problem dla miejskich władz. Dzięki przeprowadzonej rekonfiguracji systemu zasilania i ogrzewania, udało się rozwiązać ten problem. Obecnie, bezemisyjne pojazdy są w stanie pokonać tyle samo średniego przebiegu dziennego, co ich spalinowe odpowiedniki.

Rekonfiguracja systemu zasilania i ogrzewania była niezbędna, aby zapewnić odpowiedni zasięg dla nowych autobusów elektrycznych. Wcześniej, pojazdy te miały problem z pokonaniem całej trasy bez konieczności ładowania po drodze. Dzięki zmianom w systemie zasilania, autobusy są teraz w stanie przejechać tyle samo kilometrów, co ich spalinowe odpowiedniki, bez potrzeby ładowania.

Ponadto, rekonfiguracja systemu zasilania i ogrzewania przyczyniła się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Dzięki temu, autobusy elektryczne są teraz w pełni bezemisyjne, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza w mieście.

Wprowadzenie nowych autobusów elektrycznych do floty miejskiej jest ważnym krokiem w kierunku zrównoważonego transportu. Dzięki temu, Gdańsk staje się coraz bardziej przyj 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Smutne wieści o stanie zdrowia Celine Dion. Lekarze nie mogą jej pomóc

„Akademia Pana Kleksa”: Tłum gwiazd na premierze. Kto wypadł najlepiej?