w

Gdzie Polacy jeżdżą na ferie? Rośnie popularność Gdańska, kiepski początek w Zakopanem

W ostatnich latach Gdańsk stał się popularnym celem wyjazdów w trakcie ferii zimowych. W bieżącym roku liczba turystów w stolicy województwa pomorskiego jest porównywalna do zeszłego, co świadczy o utrzymującym się trendzie. Gdańsk jest często wybierany przez przyjezdnych na tzw. city break, czyli kilkudniowy wyjazd do innego miasta.

Czy Gdańsk jest dobrym miejscem na ferie? Wielu Polaków uważa, że tak. Miasto jest piękne przez cały rok i oferuje wiele atrakcji, w tym wiele ciekawych muzeów. Krzysztof Kowalczyk z Hotelu Gdańsk Boutique podkreśla, że miasto ma wiele mocnych stron, które przyciągają turystów w każdym okresie.

Coraz więcej osób z południa Polski decyduje się na wyjazd do Gdańska zamiast w góry. Jednym z powodów jest niepewna pogoda, która utrudnia znalezienie dobrych warunków na stoku. W tym sensie wyjazd do Gdańska jest bezpieczną opcją, ponieważ miasto oferuje wiele atrakcji nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Jednak dla przedsiębiorców w Zakopanem pierwszy turnus ferii zimowych jest trudny. W tym roku przypadł on województwom: dolnośląskiemu, mazowieckiemu, opolskiemu i zachodniopomorskiemu. Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej zauważa, że problem wynika z szybkiego przejścia z triady wypoczynkowej (Sylwester, Boże Narodzenie, święto Trzech Króli) na ferie. Liczba turystów wzrasta dopiero w drugiej połowie ferii, ale wiele zależy od pogody.

Na południu Polski liczba turystów wzrasta wraz ze spadkiem temperatury i pojawieniem się śniegu. Dlatego hotelarze z nadzieją spoglądają na prognozy pogody, licząc na lepsze warunki w lutym, które przyciągną fanów zimowych sportów. 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niecodzienna nowość na YouTube. Platforma testuje… kolory kanałów

Nowa broń policji. Przyspiesza do „setki” w mniej niż 2 sekundy