w

Głęboko w syberyjskich lasach wydarzył się tajemniczy incydent

W 1908 roku na niezamieszkałych obszarach głęboko w syberyjskiej tajdze miała miejsce jedna z największych i najbardziej tajemniczych katastrof w historii ludzkości. W ciągu zaledwie kilku sekund doszło do gigantycznej eksplozji, która spowodowała zniszczenie na obszarze ponad 2000 kilometrów kwadratowych. Odpowiedzialny za tę katastrofę był tajemniczy obiekt, który do dziś pozostaje przedmiotem intensywnych badań i dyskusji wśród naukowców.

Według najnowszych badań, wybuch w Tungusce został spowodowany przez lecącą z prędkością 15-27 km/s asteroidę, która na wysokości około 5-10 km nad ziemią rozpadła się w ekstremalny sposób. W wyniku tego rozpadu powstała fala uderzeniowa o sile tysięcy bomb atomowych, która zniszczyła wszystko na swojej drodze. Wielu świadków opisywało, że w momencie wybuchu niebo stało się jasne jak w dzień, a potężna fala uderzeniowa wywołała trzęsienie ziemi i wstrząsy, które można było odczuć nawet w odległych miejscach.

Mimo upływu ponad stu lat, nadal wiele aspektów katastrofy tunguskiej pozostaje niewyjaśnionych. Naukowcy wciąż próbują ustalić dokładną przyczynę wybuchu oraz zidentyfikować tajemniczy obiekt, który go spowodował. Jedną z teorii jest to, że asteroida uderzyła w ziemię, jednak brak jest dowodów na to, żeby w miejscu katastrofy znaleziono jakiekolwiek fragmenty asteroidy. Inna teoria sugeruje, że obiekt mógł być kometą lub fragmentem komety, co wyjaśniałoby 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polska w stanie cyberwojny z Rosją. Ataki idą także z Białorusi

Krzysztof Zanussi przeszedł operację. Jaki jest jego obecny stan zdrowia?