w

Grupa Polsat-Interia pierwsza w polskim internecie. Historyczna zmiana

„Grupa Polsat-Interia, z liczbą 21,11 mln użytkowników (RU), po raz pierwszy w historii zajęła pierwsze miejsce wśród wydawców internetowych w Polsce. Przewyższyła Grupę Wirtualna Polska (21,03 mln RU) oraz Grupę RAS Polska, wydawcę Onetu (20,97 mln RU). Dane te pochodzą z badań Mediapanelu za styczeń 2024 roku. Portal i serwisy Grupy Polsat-Interia są najczęściej wybierane przez polskich internautów, co potwierdzają wyniki badań Mediapanelu, w których łączny zasięg Grupy Polsat-Interia wyniósł 21,11 mln RU, przewyższając Grupę Wirtualna Polska (21,03 mln RU) i Grupę RAS Polska (20,97 mln RU).

Grupa Polsat-Interia od grudnia 2023 roku jest również liderem na platformie mobilnej. Jej przewaga nad drugą w zestawieniu Grupą RAS Polska (Onet) w ciągu jednego miesiąca wzrosła o 359 tys. RU, osiągając obecnie 527 tys. RU. Łącznie na platformie mobilnej Grupa Polsat-Interia wygenerowała 20,05 mln RU.

Wydawca Interii oraz serwisów Polsatnews.pl i Polsatsport.pl umacnia także swoją pozycję w sektorach tematycznych. Pomponik.pl w styczniu 2024 roku osiągnął najlepszy wynik w historii (8,8 mln RU) i po raz dziewiąty z rzędu został liderem kategorii „Plotki, życie gwiazd”. Żaden inny serwis nie utrzymywał się na szczycie show-biznesu przez tak długi okres. Deccoria.pl (2,6 mln RU) jest od ponad półtora roku najczęściej wybieranym w Polsce serwisem z inspiracjami wnętrzarskimi i poradami ogrodniczymi.

Ponadto, cztery serwisy Grupy Polsat Plus osiągnęły rekordowe wyniki w styczniu. Interia Wydarzenia po raz pierwszy w historii przekroczyła próg 8 mln RU, a Interia Biznes 7 mln RU. Dzięki dużemu zaufaniu użytkowników, pierwszy z tych serwisów przez dwa miesiące z rzędu zajmuje podium w kategorii „Informacje i publicystyka – ogólne” w Polsce. Zielona Interia, najpopularniejszy serwis o ekologii w Polsce, osiągnęła 2,8 mln RU, poprawiając rekord z poprzedniego miesiąca o 460 tys. RU. Natomiast Interia Kobieta wygenerowała zasięg na poziomie 7,2 mln RU.

Redakcja Polsatnews.pl” 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maria Zającówna-Radwan nie żyje. Legenda Starego Teatru miała 90 lat

Mark Zuckerberg przeprasza rodziny. „Nikt nie powinien przez to przechodzić”