w

Historia księżnej Diany. Kim była „królowa ludzkich serc”?

Diana Spencer, znana również jako księżna Diana, na zawsze zapisała się na kartach historii jako „królowa ludzkich serc”. Choć jej życie prywatne nie było pozbawione trudnych chwil, to nie wpłynęło na jej życzliwość i charyzmę, które przyciągały do niej tłumy ludzi. Dzięki swojej niezwykłej osobowości i działalności charytatywnej, Diana stała się inspiracją dla wielu osób do dziś.

Jednak droga, którą musiała przejść Diana, zanim stała się księżną i jedną z najwybitniejszych Brytyjek wszech czasów, nie była łatwa. Urodziła się w 1961 roku jako najmłodsza córka Edwarda Spencera, 8. hrabiego Spencer, i jego pierwszej żony, Frances Shand Kydd. Jej rodzice rozwiedli się, gdy była jeszcze dzieckiem, a jej matka ponownie wyszła za mąż za Petera Shand Kydda, co miało duży wpływ na jej dzieciństwo.

Diana wychowywała się w arystokratycznej rodzinie, ale jej dzieciństwo nie było beztroskie. Jej rodzice mieli problemy z alkoholem i często kłócili się, co wpływało na jej samopoczucie. W wieku 14 lat, Diana straciła swoją matkę w wypadku samochodowym, co było dla niej ogromnym ciosem.

Jednak mimo trudności, Diana była ambitna i zdeterminowana, by 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warszawa. Groźny incydent na Lotnisku Chopina. „W kokpicie doszło do zadymienia”

Genialne w smaku smarowidło do pieczywa. Skarbnica witamin i minerałów