w

Izraelski turysta znalazł na ziemi rzadki wyjątkowy zabytek sprzed 2800 lat

Podczas mojej wędrówki po Rezerwacie Przyrody Tabor Stream w Dolnej Galilei, natknąłem się na niezwykłe znalezisko – leżącego na ziemi skarabeusza z czasów Pierwszej Świątyni, datowanego na około 2800 lat temu. Zafascynowany odkryciem, postanowiłem wziąć dwudniowy urlop z wojska, aby dokładniej zbadać to historyczne artefakt.

Wyruszając w piękną pogodę, nie spodziewałem się, że moja wycieczka przyniesie takie niespodzianki. Podczas spaceru po rezerwacie, zauważyłem coś błyszczącego na ziemi. Myślałem, że to może być jakiś koralik lub pomarańczowy kamień, ale gdy się zbliżyłem, zauważyłem, że to coś zupełnie innego. Był to skarabeusz, wykonany z brązu i ozdobiony misternym grawerunkiem.

Zdumiony i podekscytowany, podniósłem znalezisko i dokładnie je obejrzałem. Na jego spodniej stronie znajdował się grawerunek w kształcie skarabeusza, który był symbolem szczęścia i ochrony w starożytnym Egipcie. Wiedziałem, że to niezwykłe znalezisko musi mieć ogromną wartość historyczną i postanowiłem skontaktować się z Izraelską Służbą Starożytności.

Po przekazaniu im informacji o moim odkryciu, zostałem poproszony o przekazanie skarabeusza do dalszych badań. Okazało się, że jest to unikatowy artefakt, który może dostarczyć cennych informacji na temat życia i kultury ludzi zamieszkujących te tereny ponad 2000 lat temu.

Dla mnie to nie tylko niezwykłe znalezisko, ale także dowód na bogatą historię i dziedzictwo tego regionu. Jestem dumny, że miałem okazję odkryć ten skarabeusz i przyczynić się do odkrycia kolejnego 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„Cudowna jest miłość”, czyli Walentynki z Polsatem. Wyjątkowy koncert

Policjanci z Niemiec nie mają litości dla Polaków. Cztery ważne przepisy