w

Jedziesz w sobotę na zakupy do Lidla? Uważaj na nowy przekręt na parkingu

W ostatnim czasie sieci handlowe Lidl i Biedronka wprowadziły wiele zmian na swoich parkingach w całej Polsce. Jedną z nich jest wprowadzenie parkomatów, które wymagają pobrania biletu przed skorzystaniem z darmowego miejsca parkingowego podczas zakupów. Niestety, oszuści wykorzystali tę sytuację i znaleźli nowy sposób na oszukiwanie klientów. W tym artykule podpowiadamy, jak ustrzec się przed tym nowym przekrętem.

Wprowadzenie parkomatów na parkingach sklepów Lidl i Biedronka miało na celu ułatwienie klientom znalezienia miejsca parkingowego oraz zapewnienie bezpieczeństwa na parkingu. Niestety, niektórzy oszuści wykorzystują tę sytuację, aby oszukać niewiedzących klientów. W jaki sposób? Otóż, podszywają się oni pod pracowników sklepu i oferują pomoc w pobraniu biletu z parkomatu. Następnie, pod pretekstem pomocy w parkowaniu, proszą o podanie numeru biletu, który później wykorzystują do włamania się na konto bankowe klienta.

Aby ustrzec się przed tym przekrętem, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze, nigdy nie podawaj swojego numeru biletu z parkomatu osobom trzecim, nawet jeśli wydają się być pracownikami sklepu. Po drugie, zawsze uważnie obserwuj swoje otoczenie i nie daj się zaskoczyć przez osz 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RPO interweniuje w sprawie strefy Warszawie. Kierowcy będą mieć problem

Polska broń rozerwana na kawałki. Spektakularna zemsta Rosjan