w

Jest szansa dla aut spalinowych. Trzeba iść na wybory do Europarlamentu

W roku 2035 w Unii Europejskiej planowany jest wprowadzenie zakazu sprzedaży samochodów napędzanych silnikami spalinowymi (z wyjątkiem pojazdów zasilanych paliwami syntetycznymi). Podobne plany mają również poszczególne stany w USA. Celem tych działań jest zwiększenie sprzedaży samochodów elektrycznych. Jednak zdaniem szefa koncernu Stellantis, polityka klimatyczna może ulec zmianie w przyszłości. Wskazał on na dwa wydarzenia, które mogą mieć wpływ na tę zmianę.

Pierwszym z nich jest rozwój technologii związanych z paliwami syntetycznymi. Paliwa te są produkowane z odnawialnych źródeł energii, takich jak woda, dwutlenek węgla i energia słoneczna. Dzięki temu są one bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne paliwa kopalne. Jeśli technologia ta zostanie rozwinięta w wystarczającym stopniu, może to spowodować zmniejszenie zależności od samochodów elektrycznych i umożliwić utrzymanie sprzedaży pojazdów z silnikami spalinowymi.

Drugim wydarzeniem, które może wpłynąć na zmianę polityki klimatycznej, jest rozwój infrastruktury ładowania dla samochodów elektrycznych. Obecnie jednym z głównych problemów związanych z popularnością samochodów elektrycznych jest brak wystarczającej liczby stacji ładowania. Jednak jeśli zostaną one zainstalowane w większej ilości i będą łatwo dostępne dla kierowców, może to zachęcić do zakupu samochodów elektrycznych i zmniejszyć potrze 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To ostatnia cyfra twojego roku urodzenia? Szczęściara to mało powiedziane

Wiesz dlaczego policjanci dotykają bagażnika pojazdu? To sprytny trik