w

Jest ulga podatkowa na sprzęt AGD. Kto może dostać zwrot?

W 2024 roku Polacy będą musieli rozliczyć się z fiskusem, a część z nich będzie miała możliwość skorzystania z tzw. ulgi mieszkaniowej. Jest to specjalna forma odliczenia wydatków związanych z mieszkaniem w deklaracji PIT. Kto może skorzystać z tej ulgi, jakie dokumenty należy wypełnić i jakie produkty można odliczyć?

Ulga mieszkaniowa jest dostępna dla osób, które ponoszą wydatki na cele mieszkaniowe, takie jak zakup lub remont mieszkania, opłaty za media czy czynsz. Aby móc z niej skorzystać, należy wypełnić odpowiedni formularz w deklaracji PIT. W przypadku osób pracujących na umowę o pracę, jest to formularz PIT-37, a dla osób prowadzących działalność gospodarczą – PIT-36.

W ramach ulgi mieszkaniowej można odliczyć wydatki na różnego rodzaju produkty związane z mieszkaniem. Na liście znajdują się m.in. sprzęt AGD, meble, oświetlenie, a także materiały budowlane i wykończeniowe. Warto jednak pamiętać, że odliczenia dotyczą tylko produktów zakupionych w celu wykorzystania w mieszkaniu, a nie na przykład w celach rekreacyjnych.

W przypadku sprzętu AGD, odliczenia można dokonać tylko w przypadku zakupu nowego sprzętu, nie używanego wcześniej przez inną osobę. W przypadku mebli i oświetlenia, odliczenia dotyczą tylko produktów zakupionych w celu wykorzystania w 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ropucha pojawiła się na Krymie. Wielki plan Putina

Akademia Pana Kleksa na żywo! „Tego w Polsce jeszcze nie było”