w

Katalog 1,5 miliona kwazarów to największa trójwymiarowa mapa wszechświata

Naukowcy ogłosili publikację największej w historii mapy aktywnych supermasywnych czarnych dziur w centrach galaktyk, znanych również jako kwazary. Te niezwykłe obiekty, wbrew powszechnemu przekonaniu o czarnych dziurach, są jednymi z najjaśniejszych i najbardziej energetycznych obiektów we wszechświecie. Kwazary są uważane za jedne z najbardziej fascynujących i tajemniczych obiektów w kosmosie, a ich badanie jest kluczowe dla zrozumienia ewolucji galaktyk.

Kwazary są uważane za jedne z najbardziej ekstremalnych obiektów we wszechświecie, ponieważ emitują ogromne ilości energii, które są porównywalne z energią emitowaną przez setki miliardów gwiazd. To właśnie ta niezwykła jasność sprawia, że kwazary są tak ważne dla naukowców. Dzięki nim możemy poznać wiele informacji na temat ewolucji galaktyk, w tym procesów tworzenia i wzrostu czarnych dziur.

Najnowsza mapa aktywnych supermasywnych czarnych dziur w centrach galaktyk została stworzona przez zespół naukowców, którzy wykorzystali dane zebrane przez teleskopy kosmiczne i naziemne. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i metod analizy danych, udało im się zidentyfikować i zmapować ponad 3000 kwazarów w różnych galaktykach.

Kwazary są uważane za jedne z najbardziej energetycznych obiektów we wszechświecie, ponieważ są zasilane przez dysk akrecyjny masywnej czarnej dziury. W tym procesie gaz i pył opadają na czarną dziurę, co powoduje 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12-letnia uczestniczka oczarowała jurorów w „Mam talent”. „Byłoby skandalem…”

dziś, 19 mar 20:00 (Kino Polska) – Córka trenera