w

KITT z Knight Rider odtworzony na Raspberry Pi i dzięki ChatGPT

KITT, czyli Knight Industries Two Thousand, to niezapomniany samochód z popularnego serialu z lat 80. o tytule „Knight Rider”. Jego wyjątkowym elementem rozpoznawczym był futurystyczny pojazd, który wyprzedzał swoją epokę o kilkadziesiąt lat. Wielu fanów marzyło o posiadaniu takiego auta, a ktoś postanowił spełnić to marzenie, budując własną wersję KITT-a.

Twórca projektu postanowił wykorzystać nowoczesne technologie, aby stworzyć komputer pokładowy, który przypominałby ten z KITT-a. Do tego celu wykorzystał możliwości oferowane przez ChatGPT oraz Raspberry Pi. ChatGPT to zaawansowany system sztucznej inteligencji, który umożliwia interakcję z komputerem w sposób naturalny, podobny do rozmowy z człowiekiem. Dzięki temu, użytkownik mógłby komunikować się z komputerem pokładowym w taki sam sposób, jak Michael Knight z KITT-em.

Raspberry Pi to niewielki, ale bardzo wydajny komputer jednopłytkowy, który idealnie nadawał się do zastosowania w projekcie. Dzięki niemu, komputer pokładowy mógł być zainstalowany w samochodzie i działać w czasie rzeczywistym, zapewniając użytkownikowi pełną funkcjonalność KITT-a.

Dzi 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowa Toyota 4Runner. W Polsce nie mamy na nią co liczyć

Norma emisji Euro 7 przyjęta. Na cenzurowanym również samochody elektryczne