w

Kolejne żółte kamery na skrzyżowaniach w Polsce. Tu lepiej mieć się na baczności

W ostatnich latach w wielu polskich miastach zaczęto wprowadzać nowoczesny system monitoringu o nazwie CANARD. Jego głównym zadaniem jest wykrywanie i rejestrowanie kierowców, którzy przekraczają czerwone światło na skrzyżowaniach. Charakterystyczne żółte kamery są umieszczone w strategicznych miejscach, aby uchwycić każde naruszenie przepisów drogowych.

Obecnie system CANARD działa już w kilku dużych miastach, takich jak Wrocław, Szczecin i Kraków. Jednak planuje się jego rozszerzenie na inne lokalizacje w całym kraju. Dzięki temu, coraz więcej kierowców będzie musiało uważać na swoje zachowanie na drodze, aby uniknąć mandatów i punktów karnych.

Jeśli chodzi o konkretne miejsca, gdzie powinniśmy uważać na obecność systemu CANARD, to przede wszystkim są to skrzyżowania. Kamery są umieszczone w taki sposób, aby uchwycić wszystkie pojazdy, które przejeżdżają przez czerwone światło. Dlatego też, należy szczególnie uważać na sygnalizację świetlną i przestrzegać jej zasad, aby uniknąć konsekwencji.

Ponadto, system CANARD może być również wykorzystywany do monitorowania innych przepisów drogowych, tak 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten sukces ją przerósł. Kasia Kowalska zaprasza do świętowania 30-lecia płyty „Gemini”

„Zostaw świat za sobą”: Widzowie krytykują nowość Netfliksa. Aktorzy stają w obronie filmu