w

Konfiskata auta za alkohol. Co się stanie z zabranym samochodem?

Od 14 marca weszły w życie nowe przepisy Kodeksu karnego dotyczące konfiskaty pojazdów należących do pijanych kierowców. Zgodnie z nimi, osoby, które wsiadły za kierownicę mając 1,5 promila alkoholu we krwi lub spowodują wypadek mając w organizmie więcej niż 1 promil alkoholu, będą podlegać konfiskacie swojego samochodu przez sąd. Wcześniej, konfiskata ta dotyczyła jedynie przypadków, w których kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu lub był recydywistą.

Zgodnie z nowymi przepisami, konfiskata pojazdu będzie miała miejsce w momencie orzeczenia wyroku przez sąd. Oznacza to, że osoba skazana za jazdę pod wpływem alkoholu straci swoje auto natychmiast po wydaniu wyroku. W przypadku, gdy pojazd jest współwłasnością, sąd może zdecydować o jego konfiskacie tylko w części należącej do skazanego.

Co stanie się z zarekwirowanymi pojazdami? Zgodnie z przepisami, zarekwirowane pojazdy będą przekazane do depozytu sądowego, gdzie będą przechowywane do czasu zakończenia postępowania karnego. Jeśli skazany zostanie uniewinniony lub wyrok zostanie uchylony, pojazd zostanie z 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielki powrót znanej polskiej aktorki w nowym filmie Netfliksa. Będzie hit?

Masz konto w PKO? Bank szykuje ogromną zmianę dla klientów