w

Koniec opłat na A4 Katowice-Kraków. Podano datę

Autostrada A4 na odcinku Kraków-Katowice jest obecnie uważana za najdroższą drogę w Polsce. Jednakże, według zapewnień Ministerstwa Infrastruktury, ta sytuacja może ulec zmianie w niedalekiej przyszłości. Powodem tego jest wygaśnięcie umowy koncesyjnej z firmą Stalexport w 2027 roku, co oznacza, że droga zostanie przejęta przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Obecnie, koszty przejazdu autostradą A4 są bardzo wysokie, co jest uciążliwe dla kierowców i może wpływać negatywnie na rozwój gospodarczy regionu. Jednakże, po przejęciu drogi przez państwo, można spodziewać się zmniejszenia opłat za przejazd, co przyczyni się do poprawy sytuacji finansowej kierowców oraz zachęci do korzystania z tej trasy.

Ponadto, przejęcie autostrady A4 przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad może przynieść również inne korzyści. Państwo będzie miało większą kontrolę nad drogą, co pozwoli na lepsze zarządzanie i utrzymanie jej w dobrym stanie technicznym. Ponadto, możliwe będzie również wprowadzenie nowych inwestycji i modernizacji, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu podróżowania.

Warto również zauwa 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CPK nie będzie. W zamian rozbudowa Chopina i Modlina

dziś, 5 kwi 22:25 (TVN 7) – Aquaman