w

Kontrowersyjna zmiana w bankomatach Euronet! Łatwo o pomyłkę!

„Niestety, ale wraz z nowym ekranem początkowym w bankomatach Euronetu pojawia się ryzyko pomyłki, która może kosztować nas dodatkowe pieniądze! Co dokładnie zmieniło się w Euronecie?

Wiele zmian, które zauważamy teraz, są kontynuacją zmian, które zaczęły się już latem tego roku. Po pierwsze, interfejs graficzny (GUI), który widzimy na ekranie bankomatu, został podzielony na trzy sekcje: wypłata PLN i saldo, wypłata gotówki w PLN oraz zapytanie o saldo. Możemy przypuszczać, że wielu ludzi będzie wybierać pierwszą opcję z góry, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że najważniejsze opcje zawsze znajdują się na górze menu. Jednak bankomat służy przede wszystkim do wypłacania pieniędzy.

ZOBACZ: Został tylko tydzień, aby otrzymać zniżkę za prąd. Co należy zrobić?

Niestety, tutaj czyha „pułapka”. Po wybraniu opcji „wypłata PLN i saldo” możemy zostać obciążeni prowizją. Niektóre banki nadal pobierają opłaty za niektóre usługi, a sprawdzenie salda w bankomacie innej sieci zazwyczaj nie jest darmowe – szczególnie w przypadku darmowych kont, a nie kont firmowych. Chodzi tutaj nie tyle o duże kwoty, ale o fakt, że takie ustawienie menu może wprowadzić nas w błąd.

Nowe menu w bankomatach Euronetu… i nowe problemy?

Marcel Zatoński z Pulsu Biznesu opisał tę sprawę dokładnie na swoim koncie w serwisie X (dawniej Twitter). Po ostatnich zmianach w menu bankomatów z logo Euronet, zostało ono uproszczone – przynajmniej na pierwszy rzut oka. Teraz mamy tylko dwie opcje: wypłata PLN i saldo oraz inne usługi. Wiele osób uważa, że jest to kolejny podział, który może wprowadzić nas w błąd. Jeśli nie chcemy płacić prowizji, musimy wybrać opcję „inne usługi” i dopiero wtedy wypłacić gotówkę. W przeciwnym razie, wielu ludzi może ponownie zapłacić kilka złotych za sprawdzenie salda.

Obserwując dyskusję w komentarzach pod postem dziennikarza Pulsu Biznesu, można zauważyć, że niewielu ludzi popiera nowy interfejs graficzny. Marcel Zatoński zwrócił się do Urzędu Ochrony Klienta i Konsumenta, aby przyjrzał się praktykom stosowanym przez Euronet. Nie wiadomo jeszcze, czy UOKiK zajmie się tą sprawą, ale jest prawdopodobne, że będzie miała ona ciąg dalszy. Zachęcamy do ostrożnego wybierania opcji w bankomatach, aby uniknąć płacenia prowizji za coś, czego nie chcemy. Będziemy na bieżąco informować o rozwoju tej sprawy.

Polsatnews.pl for better SEO, ONLY in Polish!” 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontrowersyjne świadczenie finansowe wciąż dostępne. Jak działa renta alkoholowa?

dziś, 10 gru 21:35 (TVN) – Zjawa