w

Kula ognia nad Kalifornią. To kosmiczny śmieć Chińczyków

Podczas nocnego spaceru po Kalifornii, mieszkańcy mieli okazję zobaczyć niezwykłe zjawisko – kulę ognia, która pojawiła się na niebie. Okazało się, że był to kosmiczny śmieć, który wpadł w atmosferę Ziemi i uległ spaleniu. W sieci szybko pojawiły się zdjęcia i filmy, na których uchwycono to niecodzienne wydarzenie.

Według ekspertów, kula ognia była spowodowana spaleniem modułu orbitalnego statku z misji załogowej, którego start odbył się w 2022 roku. Statek ten miał za zadanie przeprowadzić badania naukowe na orbicie, jednak niestety, jego misja zakończyła się przedwcześnie w wyniku awarii.

Zjawisko kulki ognia jest dość rzadkie i zwykle związane z wejściem w atmosferę Ziemi małych obiektów kosmicznych, takich jak meteory czy fragmenty satelitów. Jednak w tym przypadku, kula ognia była wyjątkowo spektakularna i zwróciła uwagę wielu obserwatorów na całym świecie.

Warto pamiętać, że kosmiczne śmieci stanowią poważne zagrożenie dla naszej planety. Wraz z rozwojem technologii i coraz większą liczbą satelitów i rakiet, ilość odpadów kosmicznych wokół Ziemi 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Droga krajowa nr 28 jest już zamknięta niemal rok. Drogowcy ruszyli na ratunek

Abarth sprawił fanom prezent na urodziny. To najmocniejszy model w historii