w

Kultowe Ikarusy znowu na ulicach. Też takim jeździłeś?

Dokładnie 10 lat temu, czyli w 2009 roku, ostatnie ikarusy zakończyły swoją pracę na warszawskich liniach komunikacyjnych. W tym roku mija okrągły jubileusz tego wydarzenia, a z tej okazji Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego oraz Miejskimi Zakładami Autobusowymi postanowili przywrócić kultowe węgierskie autobusy na warszawskie trasy na jeden dzień.

Wszyscy miłośnicy komunikacji miejskiej będą mieli okazję przejechać się tymi historycznymi pojazdami, które przez lata były nieodłącznym elementem warszawskiego krajobrazu. Węgierskie autobusy będą kursować po wybranych trasach w stolicy, dając możliwość podróżowania nimi i poczucia powrotu do przeszłości.

Dzień, w którym będzie można skorzystać z ikarusów, to 10 października 2019 roku. Autobusy będą dostępne dla pasażerów od godziny 10:00 do 18:00. Trasy, po których będą się poruszać, zostaną ustalone przez Zarząd Transportu Miejskiego i Miejskie Zakłady Autobusowe, a informacje o nich będą dostępne na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Nie ma jeszcze dokładnej informacji, gdzie dokładnie będzie można przejechać się węgierskimi autobusami, ale na pewno będą one kursować po najważniejszych i najbardziej charakterystycznych trasach w Warszawie. Będzie 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czego Polak oczekuje od warsztatu samochodowego? Można się zdziwić

Zapłakana Cichopek przekazała fanom wiadomość. „Dziękuję za wszystkie wspólne chwile”