w

Kultowy Doom uruchomiony na… bakteriach. Jak tego dokonano?

Doom to kultowa gra komputerowa, która od lat wzbudza zachwyt wśród graczy na całym świecie. Od swojego debiutu w 1993 roku, była uruchamiana na różnych i nietypowych urządzeniach, takich jak telefony komórkowe, kalkulatory czy nawet lodówki. Jednak badaczka z Massachusetts Institute of Technology (MIT) postanowiła pójść o krok dalej i udowodnić, że możliwości gry są nieograniczone. Udało jej się uruchomić ten tytuł na… bakteriach jelitowych!

Pomysł ten może wydawać się szalony i niepraktyczny, ale jest to kolejny dowód na to, że technologia jest w stanie zaskakiwać nas w najbardziej niespodziewanych miejscach. Badaczka wykorzystała specjalne narzędzia, aby przekształcić bakterie jelitowe w mikroskopijne ekrany, na których można było zobaczyć ikony i animacje z gry Doom.

Jednak, mimo że uruchomienie gry na bakteriach jest niewątpliwie imponujące, sama „rozgrywka” pozostawia wiele do życzenia. Bakterie nie są w stanie wykonywać skomplikowanych ruchów czy reagować na polecenia gracza w sposób, w jaki robią to tradycyjne urządzenia. Dlatego też 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogromna asteroida leci w kierunku Ziemi. Większa od Empire State Building

Nie żyje Melinda Ledbetter. Żona Briana Wilsona miała 77 lat