w

Kupa problemów na Mount Everest. Trzeba się będzie wspinać z… torebką

Gmina, obejmująca większość regionu Everestu, wprowadziła nową zasadę w ramach szerszych działań mających na celu lepsze dbanie o ten obszar. Władze gminy ogłosiły, że od teraz wszyscy wspinacze, którzy planują zdobyć szczyt Mount Everest, będą musieli zabierać ze sobą specjalne torebki. Jest to jedna z wielu inicjatyw mających na celu rozwiązanie problemu gigantycznego nagromadzenia nieczystości w górach.

Zgodnie z nową zasadą, każdy wspinacz będzie musiał posiadać specjalną torebkę, która będzie służyć do przechowywania wszelkich odpadów i śmieci, jakie zostaną wyprodukowane podczas wspinaczki. Torebka ta będzie musiała być dostępna i używana przez cały czas trwania wyprawy, a jej zawartość będzie musiała zostać przekazana do odpowiednich miejsc do utylizacji po powrocie do bazy.

Decyzja o wprowadzeniu tej zasady została podjęta w odpowiedzi na rosnący problem zanieczyszczenia w górach, szczególnie w rejonie Mount Everest. W ostatnich latach, wraz z coraz większą popularnością wspinaczki na ten szczyt, wzrosła również ilość odpadów pozostawionych przez wspinaczy. Wiele z tych odpadów jest trudnych do zidentyfikowania i usunięcia, co powoduje poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego i zdrowia ludzi.

Władze gmin 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Medale olimpijskie z Paryża będą wykonane z fragmentów Wieży Eiffla

Minister kultury Gliński prosił „o dyskrecję i żeby nie nagłaśniać za bardzo filmu w mediach”